Taniec wojowników. Kiedy wyruszano na wojnę z sąsiednim klanem najpierw odbywała się tzw. prezentacja wojowników. Prezentowali swoją siłę i gotowość do walki przez specjalny śpiew i taniec.


Tradycyjny taniec w wykonaniu mężczyzn z klanu Huli Wigmen w prowincji Southern Highlands (Mendi). Taniec i stroje są charakterystyczny tylko dla tego danego klanu. Odprawiany jest tylko przez samych mężczyzn i chłopców z różnych okazji takich jak np.: ślub, zawarcie pokoju przez zwaśnione strony, zakończenie zbioru kawy, świniobicie itp. Obecnie coraz częściej taniec ten przedstawiany jest jako duża atrakcja dla turystów, którzy zdecydują się odwiedzić ten odległy i niebezpieczny jeszcze zakątek górskiej części PNG.


Grupa taneczna z stolicy Port Moresby występująca na festiwalu kultury malenezyjskiej w naszym prowincjonalnym mieście Goroka. Wykonują śpiew i taniec typowy dla mieszkańców z południowej części gwinejskiego wybrzeża tzw. Papua. (Video zapożyczone)

Tańce dzieci szkolnych wraz z niektórymi rodzicami na rozpoczęcie roku szkolnego. W Papui Nowej Gwinei rok szkolny rozpoczyna się w pierwszym tygodniu lutego. Rozpoczęcie szkoły zawsze wiąże się z jakąś artystyczną oprawą ze strony uczniów, najczęściej są to różnego rodzaju śpiewy i tańce.


Egzotyczny taniec wojowników z prowincji Enga. Prowincja ta jest najmniej rozwinięta pod względem cywilizacyjnym w całej Papui Nowej Gwinei.